Dla ucznia

Wybierz podstronę z górnego menu

Inne

Warsztaty Bożonarodzeniowe – CKSIR w Tłuszczu

List Minister Edykacji Narodowej

Ulotka dotycząca rekrutacji do szkół ponadpodstawowych ...     czytaj dalej...

Wspólne Dekorowanie Choinki

List Minister Edukacji Narodowej oraz Głównego Inspektora Sanitarnego

List Minister Edukacji Narodowej oraz Głównego Inspektora Sanitarnego

OGŁOSZENIE

W związku z realizacją Lokalnej Strategii Rozwoju (LSR) z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW) na lata 2014 – 2020 Lokalna Grupa Działania „Równiny Wołomińskiej” zachęca osoby (również z grup defaworyzowanych), firmy, organizacje pozarządowe do otwarcia własnej działalności gospodarczej lub rozszerzenia dotychczas prowadzonej działalności gospodarczej lub stworzenia projektu o charakterze niekomercyjnym. Jednym z warunków jaki trzeba spe...     czytaj dalej...

Szkoła z misją

Szkoła z misją

Zbiórka szczoteczek i mydełek trwa do końca listopada. Zakupione artykuły przekazujemy do wychowawcy. Organizatorzy

Zajęcia dodatkowe

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH CHĘTNYCH UCZNIÓW DO UDZIAŁU W ZAJĘCIACH DODATKOWYCH PROPONOWANYCH PRZEZ SZKOŁĘ:

 1. Koło matematyczne
 2. Chór szkolny
 3. Nauka gry na gitarze
 4. Klub Eko – Echo
 5. Koło języka angielskiego
 6. SKS – piłka nożna
 7. SKS – piłka siatkowa
 8. Koło geograficzne
 9. Klub wolontariatu
 10. Drużyna harcerska
 11. Kodowanie i programowanie – Robo riders – zajęcia innowacyjne
  (dla uczni...     czytaj dalej...

Dla rodzica

ZEBRANIA, DZIEŃ OTWARTY

12.12.2018r. (środa) 17:00 – zebranie klas:, Ib, Ib, IIa, IIb, IVb, Vb; 17:30 – zebranie ogólne w salce rekreacyjno – sportowej oraz przedstawienie świąteczne „Skrzaty i śnieżynki poszukują zimy”: 18:15 – zebranie klas: IIIaSP, IVa, Va, VIa, VIIa, IIIaG, IIIbG, IIIcG, IIIdG; 18:45-19.30 – indywidualne spotkania z rodzicami w stołówce szkolnej.

Rada Rodziców

Zebrania z rodzicami

Dnia 26 września 2018 r. w naszej szkole odbędą się zebrania z rodzicami. -godz. 17:30- klasy 0a, 0b, 1a,1b, 2a,2b, 3a, 4b, 5b,7a -godz. 18:15- klasy 3AG,3BG,3CG,3DG, 5a, 4a,6a

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

Dnia 03.09.2018r. 10:30- Msza Święta na  hali sportowej Zespołu Szkół im. K.K. Baczyńskiego 11:00- Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego dla klas 1-7 Szkoły Podstawowej oraz  klas 3 Gimnazjum  na hali sportowej Zespołu Szkół im. K.K. Baczyńskiego 12:00- Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego dla zerówek na sali sportowo-rekreacyjnej w Szkole Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Tłuszczu

Dni adaptacyjne dla dzieci sześcioletnich „0A” i „0B”

Zapraszamy wszystkie dzieci z oddziałów  przedszkolnych na dni adaptacyjne 30 i 31 sierpnia 2018r. w godz. 9:00-12:00. Spotkanie odbędzie się w salach 17 i 12.

WYPRAWKA SZKOLNA DLA KLAS 0-III NA ROK SZKOLNY 2018-2019

Wyprawka „zerówka” rok szkolny 2018/19 Wyprawka dla ucznia klasa I rok szkolny 2018/19 Wyprawka dla ucznia klasa II rok szkolny 2018/19 Wyprawka dla ucznia klasa III rok szkolny 2018/19

Rodzinny Piknik Integracyjny

Sport

Wyniki Grand Prix Tenisa Stołowego z dnia 01.12.2018r.

Brązowy medal dziewcząt

Brązowy medal dziewcząt

Reprezentacja szkoły dziewcząt w piłce nożnej  brała udział w corocznym Mikołajkowym Turnieju Piłki Nożnej rozegranym w Hali Zespołu Szkół im. K.K. Baczyńskiego w Tłuszczu. W turnieju wzięły udział drużyny z: Poświętnego, Postolisk, Klembowa, dwie drużyny z Zabrodzia i dwie z Tłuszcza.

Trzy zwycięstwa, jeden remis i dwie porażki pozwoliły naszej drużynie uplasować się na trzecim miejscu. Indywidualną...     czytaj dalej...

GRAND PRIX TENISA STOŁOWEGO

Szkoła Podstawowa im. Królowej Jadwigi w Tłuszczu zaprasza
WSZYSTKICH CHĘTNYCH
do udziału w turnieju tenisa stołowego

 Rozgrywki będą prowadzone w 3 kategoriach wiekowych:
– szkoła podstawowa kl. I-VI  – godz. 9.00
– gimnazjum, VII i VIII kl. szkoły podstawowej – godz. 10.00
– open ( szkoły średnie i starsi) – godz. 11.30

Z podziałem na dziewczęta i chłopc...     czytaj dalej...

Piłka nożna

Piłka nożna

Początek roku szkolnego 2018/2019 obfitował w emocje związane z piłką nożną. Reprezentacja chłopców klasy III gimnazjum w składzie: Damian Kaska, Jakub Węcławek, Stanisław Popiel,  Sebastian Sasin, Krystian Sakowski, Mateusz Górczak, Adrian Białek, Damian Wronka, Łukasz Jankowski, Krystian Jabłecki uczestniczyła w zawodach sportowych piłki nożnej pod opieką p. Rafała Kryszkiewicza.

Pierwsze międzyszkolne rozgrywki odbyły się 19 wrześ...     czytaj dalej...

ZŁOTO DRUŻYNY MARZEŃ

ZŁOTO DRUŻYNY MARZEŃ

Reprezentacja dziewcząt z naszej szkoły zdobyła złoty medal w gminnych zawodach w piłkę nożną. Zawody rozegrano na Orliku w Tłuszczu przy palącym jesiennym słońcu. Dziewczęta pokonały kolejno zespoły z: Postolisk 4:1, Stryjek 1:0 i w finale Mokrą Wieś 3:1. Wielkie gratulacje dla dziewcząt tym bardziej ,że nie jest to ich dominująca dyscyplina sportu.

Trener i opiekun drużyny
Waldemar Sitek

czytaj dalej...

SREBRO I AWANS DO I LIGI SLS

SREBRO I AWANS DO I LIGI SLS

Szkolna Drużyna Siatkówki dziewcząt w sezonie 2017/18 brała udział w rozgrywkach Szkolnej Ligi Siatkówki. Rozegrała szesnaście meczów ligowych, dziewięć turniejowych i jeden pucharowy. Wysoka dyspozycja przez cały sezon pozwoliła zająć drugie miejsce w Lidze. Miejsce to jest premiowane awansem i dziewczęta w przyszłym sezonie zagrają w I Lidze SLS.
Uroczysta Gala zakończenia Ligi odbyła się w Hali XIII LO im. Lisa- Kuli w Warszawie przy Osz...     czytaj dalej...

Ogłoszenie

Wręczenie pucharów, medali i nagród Grand Prix Tenisa Stołowego odbędzie się  dnia 16 czerwca 2018r. o godz. 18.20 na stadionie „Orlik” w Tłuszczu.

Szkoła w środowisku

POWIATOWY KONKURS PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ – „DLA NIEPODLEGŁEJ”

POWIATOWY KONKURS PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ – „DLA NIEPODLEGŁEJ”

13 listopada w Zespole Szkół w Postoliskach odbył się     konkurs pieśni patriotycznej-   „ Dla Niepodległej”.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie:
- MAJA MARCINKIEWICZ – kl. V, wykonała piosenkę „Marsz Sybiraków”
– KAJETAN PAŹ – Kl. V, wykonał piosenkę „Moja Ojczyzna”
– ALEKSANDRA KOZŁOWSKA – kl. III gim., wykonała piosenkę „Honor i Gniew”

oraz MAŁGORZATA CISZYŃSKA I MA...     czytaj dalej...

Pamiętamy o mogiłach poległych żołnierzy – rok 1920

Pamiętamy o mogiłach poległych żołnierzy – rok 1920

Listopad jest czasem szczególnej pamięci o tych, którzy już odeszli. Uczniowie kl. 1A, 2A, 2B pod opieką wychowawczyń udali się na Cmentarzyk Wojskowy Obrońców Ojczyzny 1920 r., aby zapalić znicze oraz uczcić pamięć żołnierzy, którzy polegli w 1920 r. Zapalenie zniczy na grobach poległych żołnierzy jest wyrazem naszej wdzięczności, pamięci oraz szacunku tym, którzy oddali życie za naszą Ojczyznę. Nie możemy zapomnieć o tych, dzięki  któ...     czytaj dalej...

SUKCES W DĄBRÓWCE

SUKCES W DĄBRÓWCE

Miło jest nam powiadomić, że laureatkami XVIII Konkursu Poetyckiego „Cyprian Norwid – Poeta Naszej Ziemi” zostały uczennice naszej szkoły.

Marlena Bujniak zajęła I miejsce w kategorii poezja śpiewana, Julia Kowalczuk zajęła II miejsce w kategorii teatr jednego aktora natomiast Julia Opłotna uzyskała wyróżnienie w kategorii recytacja.

25 maja dziewczęta otrzymały nagrody podc...     czytaj dalej...

Podsumowanie programu „Nie dla przemocy wobec dzieci”

Podsumowanie programu „Nie dla przemocy wobec dzieci”

W ramach podsumowania programu profilaktyczno-edukacyjnego „Nie dla przemocy wobec dzieci” Poradnia psychologiczno-pedagogiczna w Tłuszczu zorganizowała konkurs plastyczny „Bezpieczne dziecko w sieci”. Pragniemy poinformować, iż Aurora Pamrów z klasy 5a zajęła 1 miejsce! Serdecznie gratulujemy! Bardzo dziękujemy również Katarzynie Ślusarz oraz Oliwii Turowskiej (3e gimnazjum) za udział i przygotowanie ciekawych prac!...     czytaj dalej...

KONSTYTUCJA 3 MAJA

KONSTYTUCJA 3 MAJA

W dniu 3 maja 2018r. obchodziliśmy w naszej gminie 227 rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczyste obchody rozpoczęły się Mszą Świętą, po której w asyście Młodzieżowej Orkiestry Dętej uczestnicy przeszli do hali sportowej przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Tłuszczu.

Nasza szkoła przygotowała wspaniały montaż słowno-muzyczny, za który nagrodzono nas owacjami na stojąco.

czytaj dalej...

PRZESZLIŚMY DALEJ

PRZESZLIŚMY DALEJ

Dnia 25 kwietnia 2018r. dziewczęta ze Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Tłuszczu w składzie: Karolina Gromek, Zuzanna Szydlik, Julia Czopek, Julia Opłotna, Julia Kowalczuk, Aleksandra Kozłowska, Eliza Krassowska i Marlena Bujniak reprezentowały naszą szkołę w gminnych eliminacjach do XVIII Konkursu Poetyckiego „Cyprian Norwid – poeta naszej ziemi”.

W kolejnym etapie, w konkursie powiatowym naszą gminę i szkołę równocześnie będą...     czytaj dalej...

SUKCES NASZYCH UCZNIÓW

SUKCES NASZYCH UCZNIÓW

Reprezentacja Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Tłuszczu w składzie: Julia Kowalczuk, Eliza Krassowska i Filip Kwiatkowski zajęła drugie miejsce w jednym z najtrudniejszych konkursów w powiecie wołomińskim jakim jest XI Powiatowy Konkurs Wiedzy o Życiu i Twórczości Cypriana Norwida w Strachówce.

opiekun A.Kadaj...     czytaj dalej...

Z życia szkoły

OGŁOSZENIE

18.12.2018r. (wtorek) na godz. 16.00 zapraszamy wszystkich Rodziców klas 0a i 0b na jasełka, które odbędą się w salce rekreacyjno-sportowej naszej szkoły. Po jasełkach zapraszamy na Wigilie klasowe.

Podsumowanie akcji „Podaj mydło” oraz „Kup pan szczotkę” 2018

Podsumowanie akcji „Podaj mydło” oraz „Kup pan szczotkę” 2018

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji Fundacji Redemporis Missio.

W tym roku udało się zebrać jeszcze więcej szczoteczek, past i mydełek niż rok temu (173 szt. szczoteczek do zębów, 283 szt.  mydełek, 55 szt.  past do zębów oraz jeden kubeczek)

Jesteśmy wdzięczni za tak liczny udział w zbiórce. Wszystkie przekazane dary zostaną przesłane do siedziby fundacji w Poznaniu.

Dzięki Państwa licznemu udziałowi w obu akcjach char...     czytaj dalej...

Klasa 2a w Kinie za Rogiem

Klasa 2a w Kinie za Rogiem

W ramach upominku mikołajkowego uczniowie kl. IIA 7 grudnia udali się do Kina za Rogiem na film pt: „Renifer Niko  ratuje święta”. Pobyt w CKSiR to nie tylko film i popcorn, ale również wspaniała zabawa z panem Michałem, który jest animatorem. Czas spędzony podczas wycieczki wprowadził dzieci w magiczny klimat świąt Bożego Narodzenia....     czytaj dalej...

PRZYGOTOWANIA DO ŚWIĄT 0A

PRZYGOTOWANIA DO ŚWIĄT 0A

Poprzedni tydzień, to był niezwykle intensywny czas – nasza klasa zaczęła przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia! Przy współpracy z naszymi rodzicami udało się nam: ubrać choinkę oraz przygotować na nią własnoręczne ozdoby – aniołki z makaronu oraz pierniczki (w tym przypadku degustacja była również mile widziana. 6 grudnia spotkaliśmy się z Mikołajem, a nawet nie jednym!!! A w piątkowy dzień zaczęliśmy pracować nad przygotowaniem n...     czytaj dalej...

W krainie czarów i wróżb w 0B

W krainie czarów i wróżb w 0B

Spotkanie ze Świętym Mikołajem

Spotkanie ze Świętym Mikołajem

6 grudnia, obchodzimy dzień Świętego Mikołaja potocznie nazywany Mikołajkami. W tym dniu zwyczaj nakazuje obdarowywać bliskich upominkami. Prezenty nie muszą być kosztowne, ważne by były od serca. Intencja piękna, ale czy wiemy, skąd się wzięła?

Mitów i legend związanych z postacią Świętego Mikołaja jest mnóstwo i tylko parę faktów historycznych jest w stanie pomóc nam w określeniu jego życiorysu. Większość źród...     czytaj dalej...

Nowe atrakcje Robo Riders

Nowe atrakcje Robo Riders

Podczas zajęć  kodowania i programowania staramy się cały czas poszerzać ofertę i uatrakcyjniać uczniom naukę.

Zostały zakupione nowe pomoce w postaci puzzli do programowania Ozobotów oraz tablety wraz z bardzo ciekawą grą Scottie Go!, która w przystępny sposób pokazuje, jak programować. Poprzez zabawę rozwijamy logiczne i analityczne myślenie, intuicję algorytmiczną, umiejętność pracy w grupie oraz umieję...     czytaj dalej...

Gimzetka

Gimzetka nr 1/2015 (53) – marzec 2015

Gimzetka nr 1/2015 (53) – marzec 2015

Gimzetka nr 5/2014 (52) – wydanie specjalne

Gimzetka nr 5/2014 (52) – wydanie specjalne

Gimzetka nr 4/2014 (51) – grudzień 2014

Gimzetka nr 4/2014 (51) – grudzień 2014

Gimzetka nr 3/2014 (50) – październik 2014

Do pobrania: 3/2014 (50) – październik 2014

Gimzetka nr 2/2014 (49) – czerwiec 2014

Do pobrania: 2/2014 (49) – czerwiec 2014

Gimzetka nr 1/2014(48) – maj 2014

Do pobrania: Gimzetka nr 1/2014(48) – maj 2014

Gimzetka nr 5/2013(47) – grudzień 2013

Do pobrania: Gimzetka nr 5/2013(47) – grudzień 2013

Spotkanie z poezją

VI POWIATOWY KONKURS RECYATATORSKI „SPOTKANIE Z POEZJĄ”

VI POWIATOWY KONKURS RECYATATORSKI „SPOTKANIE Z POEZJĄ”

Marlena Bujniak to bohaterka szóstej edycji Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Spotkanie z poezją”. To właśnie ona, uczennica Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Tłuszczu, zdobyła Grand Prix konkursu.

30 listopada 2017r. Szkoła Podstawowa im. Królowej Jadwigi w Tłuszczu, wspólnie ze Starostwem Powiatu Wołomińskiego, Lokalną Grupą Działania „Równiny Wołomińskiej” i Burmistrzem T...     czytaj dalej...

VI Powiatowy Konkurs Recytatorski „Spotkanie z poezją”

VI Powiatowy Konkurs Recytatorski „Spotkanie z poezją”

Do pobrania: Regulamin VI Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Spotkanie z poezją”

V POWIATOWY KONKURS RECYATATORSKI „SPOTKANIE Z POEZJĄ”

V POWIATOWY KONKURS RECYATATORSKI „SPOTKANIE Z POEZJĄ”

29 listopada 2016r. po raz piąty odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski „Spotkanie z poezją”. Gospodarzem konkursu było Gimnazjum im. Królowej Jadwigi w Tłuszczu, które otworzyło swoje podwoje dla gimnazjalistów z terenu powiatu wołomińskiego.
Konkurs został objęty honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego, Mazowieckiego Kuratora Oświaty i Narodowego Centrum Kultury.  Tematem tegorocznej rywalizacji była twórczość Kons...     czytaj dalej...

V POWIATOWY KONKURS RECYATATORSKI „SPOTKANIE Z POEZJĄ”

Regulamin...     czytaj dalej...

<P STYLE="background: #FFCC00" align="center">IV POWIATOWY KONKURS RECYATATORSKI „SPOTKANIE Z POEZJĄ”</p>

IV POWIATOWY KONKURS RECYATATORSKI „SPOTKANIE Z POEZJĄ”

30 listopada 2015r. obył się IV Powiatowy Konkurs Recytatorski „Spotkanie z poezją” , którego organizatorem było Gimnazjum im. Królowej Jadwigi w Tłuszczu i Starostwo Powiatu Wołomińskiego. Gimnazjum im. Królowej Jadwigi podjęło, w ramach organizacji konkursu, również współpracę z Prywatną Szkołą Muzyczną I i II Stopnia im. W. Lutosławskiego w Wołominie.

Konkurs został objęty patronatem honorowym przez ...     czytaj dalej...

IV Powiatowy Konkurs Recytatorski
„Spotkanie z poezją”

 Regulamin IV Powiatowego Konkursu Recyatorskiego

III POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI „SPOTKANIE Z POEZJĄ”

0001Dzieje naszego kraju pełne są postaci, które znacząco wpłynęły na jego losy. Jedną z nich jest bez wątpienia Jan Paweł II, o którym mówi się – papież Polak. Często dorobek Jana Pawła II traktuje się dosyć powierzchownie. Media, odwołując się do jego pamięci, przywołują te same papieskie słowa, te same obrazy. Nie s...     czytaj dalej...

Siłownia

Nasza siłownia szansą na aktywność mieszkańców

DSCF2712W ramach realizacji projektu „Nasza siłownia szansą na aktywność mieszkańców” w naszym gimnazjum powstała nowa, bogato wyposażona siłownia. Będą z niej korzystać nie tylko nasi uczniowie, ale również mieszkańcy całej Gminy. Bardzo się cieszymy z nowej siłowni i zachęcamy wszystkich do dbania o nasze zdrowie i tęż...     czytaj dalej...

Zawody w Wyciskaniu Sztangi Leżąc o Puchar Burmistrza w Gimnazjum im. Królowej Jadwigi w Tłuszczu

Regulamin Zawodów w Wyciskaniu Sztangi Leżąc o Puchar Burmistrza w Gimnazjum im. Królowej Jadwigi w Tłuszczu

Nasza siłownia szansą na aktywność mieszkańców – Zaproszenie

zaproszenie siłownia...     czytaj dalej...

Samorząd szkolny

Dziękujemy za pomoc Znajdkom!

Dziękujemy za pomoc Znajdkom!

Samorząd Uczniowski dziękuje wszystkim, którzy razem z nami zaangażowali się w pomoc fundacji Znajdki i wspierali nasze szkolne „psie” akcje w roku szkolnym 2017/208.

Działania te polegały na zbieraniu żywności  dla psów i kotów znajdujących schronienie w fundacji Pani Joli Boczkowskiej, wykonaniu prac porządkowych a także opiece nad zwierzętami. Podczas ostatniej wizyty posprzątaliśmy wybiegi i chodniki przy ...     czytaj dalej...

Zapraszamy do pomocy Znajdkom!

Zapraszamy do pomocy Znajdkom!

W dniu 17 lutego uczniowie SU i klasy 3a gimnazjum z opiekunkami p. R. Biernacką i p. I. Skalińską udali się z wizytą do przytuliska dla zwierząt  w Kruszu. Celem naszym było zaopiekowanie się podopiecznymi zwierzętami Fundacji Znajdki. Uczniowie podarowali pieskom trochę swobody w mroźne przedpołudnie i zabrali swoich ulubieńców na długie spacery. Chcielibyśmy przypomnieć uczniom naszej szkoły, że Samorząd Uczniowski prowadzi stałą akcję pomo...     czytaj dalej...

SZKOLNE WALENTYNKI

SZKOLNE WALENTYNKI

Środa 14 lutego 2018 r. była dniem, w którym świętowaliśmy szkolne Walentynki. Kilkanaście dni wcześniej, w kąciku Królowej Jadwigi, Samorząd Uczniowski ustawił skrzynię, do której uczniowie mogli wrzucać walentynki. Co więcej, ten właśnie dzień, ogłosiliśmy dniem tematycznym, w ramach którego nasi uczniowie założyli ubrania z motywami walentynkowymi. Serdecznie dziękujemy tym, którzy aktywnie włączyli się w uatrakcyjnienie naszych szkoln...     czytaj dalej...

DZIEŃ TEMATYCZNY W NASZEJ SZKOLE

DZIEŃ TEMATYCZNY W NASZEJ SZKOLE

5 listopada to Międzynarodowy Dzień Bajek. Oglądają je i uwielbiają nie tylko najmłodsi lecz również dorośli. Bajki towarzyszą nam od dzieciństwa, rozweselają, bawią, przekazują ważne prawdy życiowe. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci i dobry moment, aby przypomnieć sobie te, które najbardziej lubimy. W naszej szkole 6 listopada  odbył się dzień tematyczny ” Ulubieni bohaterowie bajek „. Uczniowie  młodsi j...     czytaj dalej...

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej

W piątek 13 października 2017 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji dyrekcja, uczniowie, kadra pedagogiczna oraz pracownicy szkoły zostali zaproszeni na przedstawienie przygotowane pod bacznym okiem Pani Renaty Biernackiej. O dekorację zadbały p. Agnieszka Kadaj oraz p. Agnieszka Wania-Balcer. W inscenizacji nie zabrakło elementów komizmu, jak również życzeń, kwiatów i podziękowań skierowanych w stronę dyrekcji, nauc...     czytaj dalej...

WYBORY PRZEWODNICZĄCEGO SAMORZĄDU SZKOLNEGO W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

WYBORY PRZEWODNICZĄCEGO SAMORZĄDU SZKOLNEGO W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

Nasza szkoła dołączyła w 2014 roku do programu „Samorządy mają głos” będącego jednym z projektów Centrum Edukacji Obywatelskiej realizowanych pod Honorowym Patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Tegoroczne wybory były dla nas wyjątkowe, gdyż po raz pierwszy wzięli w nich udział zarówno uczniowie gimnazjum, jak i szkoły podstawowej. Była to również dla nas 4 edycja programu „Samorządy mają głos”.

W ra...     czytaj dalej...

SAMORZĄD UCZNIOWSKI ZACHĘCA I PRZYPOMINA…

23 października członkowie Samorządu Uczniowskiego wzięli udział w konkursie Starostwa Wołomińskiego, organizowanego przez Wydział Ochrony Środowiska „Sprzątanie świata-2016-fotorelacja”, który skierowany był do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych powiatu wołomińskiego, polegał na udokumentowaniu jednego dnia z akcji sprzątania terenów powiatu przez uczniów. Celem było zwrócenie uwagi na problem zaśmiecania, promocja eko...     czytaj dalej...

Drużyna harcerska

3 Maja 2017r.

3 Maja 2017r.

Harcerze z DSH 777 VICTORIA oraz DSH ZAKRĘT aktywnie uczestniczyli w gminnych obchodach uroczystości 3 Maja. Brali udział we Mszy św. ze sztandarem Hufca Tłuszcz oraz uczestnicząc w uroczystym przemarszu ulicami naszego miasta....     czytaj dalej...

BIWAK – ZŁAZ WIOSENNY – „MARZANNA 2017”

BIWAK – ZŁAZ WIOSENNY – „MARZANNA 2017”

24.03.2017r. na terenie naszego Gimnazjum odbył się biwak harcerski z  okazji powitania wiosny.   W biwaku oprócz harcerzy z tłuszczańskiego hufca wzięły udział drużyny harcerskie z  Radzymina i Warszawy.

Gospodarzami i organizatorami biwaku – złazu byli harcerze z DSH 777 Viktoria na czele z komendantką Hufca Tłuszcz Danutą Sieradzką, opiekunem drużyny druhną Elżbietą Banaszek  drużyn...     czytaj dalej...

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

1 marca to Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

W tym dniu wspominaliśmy tych, którzy działali w naszej okolicy oraz wszystkie ofiary represji stalinowskich z lat 1944-1956.

O godzinie 17:30 przy tablicy poświęconej „Żołnierzom Wyklętym” w Tłuszczu zostały złożone kwiaty przez przedstawicieli lokalnego samorządu, radnych powiatowych, przedstawicieli g...     czytaj dalej...

Wigilia harcerzy

Wigilia harcerzy

17 grudnia, nasi harcerze pod opieką druhny Elżbiety Banaszek uczestniczyli w wigilii harcerskiej całego Hufca tłuszczańskiego. Uroczystości przewodniczyła komendantka Hufca Tłuszcz, druhna Danuta Sieradzka.

Po odczytaniu z Pisma świętego fragmentu o Bożym Narodzeniu, wszyscy harcerze i zuchy  zaśpiewali kolędę „Wśród nocnej ciszy” i nastąpiło dzielenie się opłatkiem.

A p...     czytaj dalej...

AKTYWNOŚĆ TWORZĄCEJ SIĘ W GIMNAZJUM DRUŻYNY HARCERSKIEJ

AKTYWNOŚĆ TWORZĄCEJ SIĘ W GIMNAZJUM DRUŻYNY HARCERSKIEJ

Tworząca się  pod opieką Pani Elżbiety Banaszek i Pani Beaty Gliwickiej drużyna harcerska  zaznaczyła bardzo aktywnie swoje istnienie.

8.11. 2016r harcerze i kandydaci do harcerstwa naszego gimnazjum zostali zaproszeni do Jasienicy na andrzejkowe spotkanie gromady zuchowej.

Wykazali się dużą aktywnością w pomocy podczas zabawy z zuchami oraz z dużym zaangażowanie pomagali w sprząt...     czytaj dalej...

BETLEJEMSKIE ŚWIATŁO MIŁOŚCI I POKOJU

BETLEJEMSKIE ŚWIATŁO MIŁOŚCI I POKOJU

12 grudnia, przedstawicielki gimnazjalnej drużyny harcerskiej:  druhna  Oliwia Turowska i druhna Anna Dudek pod opieką komendantki hufca w Tłuszczu druhny Danuty Sieradzkiej uczestniczyły w uroczystej Mszy świętej w Archikatedrze Jana Chrzciciela w Warszawie przy ul. Świętojańskiej, podczas której zostało uroczyście przekazane harcerzom Betlejemskie Światło pokoju i miłości.

Nasi harcerze 18 grudnia przekazali uro...     czytaj dalej...

Klub wolontariatu

Pomoc dla „Znajdek”

Pomoc dla „Znajdek”

Od trzech lat nasza szkoła systematycznie pomaga przytulisku dla bezdomnych zwierząt „Znajdki” w Kruszu.

Staramy się przynajmniej raz w miesiącu odwiedzać przytulisko. Uczniowie naszej szkoły wykonują przeróżne prace porządkowe, ale przede wszystkim wyprowadzają psy na spacer. Dla psiaków jest to bardzo ważne. W ten sposób uczą się prawidłowego chodzenia na smyczy, a to z kolei zwiększa ich szanse na adopcję.

Jak co roku, uczniowie zorganizowali zbiórkę pie...     czytaj dalej...

AKCJA „SZLACHETNA PACZKA” ZAKOŃCZONA

AKCJA „SZLACHETNA PACZKA” ZAKOŃCZONA

Nasza szkoła po raz 3 wzięła udział w ogólnopolskie akcji pomagania innym poprzez wybór rodziny i przygotowanie dla niej świątecznej paczki. Tym razem wybraliśmy ciężko chorego pana Andrzeja, który zajmuje się swoją 90-letnią mamą. Z pomocą uczniów, rodziców i pracowników szkoły przygotowaliśmy...     czytaj dalej...

Ogólnopolska akcja „Kup Pan szczotkę”

Ogólnopolska akcja „Kup Pan szczotkę”

Zapraszamy do wzięcia udziału w ogólnopolskiej akcji „Kup Pan szczotkę”. Organizatorem głównym akcji jest Fundacja „Redemptoris Missio”. Do 20.10.2017r. zbieramy szczoteczki i pasty do zębów dla dzieci Afryki, które niebawem, poprzez misjonarzy, trafią do potrzebujących dzieci. Zakupione szczoteczki i pasty przynosimy do sali nr 6 na 1 piętrze ( codziennie do godz. 11.25) lub oddajemy […]

Świetlica

Kolejny jesienny miesiąc w naszej świetlicowej gromadzie…

Kolejny jesienny miesiąc w naszej świetlicowej gromadzie…

W naszej świetlicy listopad był miesiącem, w którym odbyły się zajęcia dotyczące czczenia pamięci zmarłych. Tematem były rozważania na temat Dnia Wszystkich Świętych oraz Dnia Zadusznego. Dzieci zapoznały się z tradycjami obchodzenia tych świąt, określały uczucia, jakie w tych dniach towarzyszą.

11 listopada – to jedna z najważniejszych dat w historii Polski, zwłaszcza, że w tym roku przypada 100 rocznica ...     czytaj dalej...

Wrzesień w naszej świetlicowej gromadzie…

Wrzesień w naszej świetlicowej gromadzie…

Wrzesień w naszej świetlicowej gromadzie upłynął pod znakiem integracji. Dzieci z klas pierwszych poznawały się ze sobą, a starsi uczniowie obserwowali zmiany, jakie zaszły w kolegach i koleżankach .

Wspominaliśmy wakacje, opowiadaliśmy o letnich przygodach. Dużo czasu spędziliśmy też na świeżym powietrzu. Przypomnieliśmy sobie świetlicowy regulamin, powtórzyliśmy i utrwaliliśmy zasady zachowania w naszej św...     czytaj dalej...

Wielkanoc w naszej świetlicy

Wielkanoc w naszej świetlicy

W naszej świetlicy czas przygotowań do świąt wielkanocnych upłynął pracowicie. Dzieci wykonywały różne prace plastyczne: stroiki, kurczaki, palmy i kartki świąteczne. Poznawały też zwyczaje i tradycje wielkanocne.

Barwne dekoracje oraz stoły przystrojone stroikami z bukszpanem wprowadzały w wielkanocny nastrój. W przedostatni dzień przed przerwą świąteczną składaliśmy wszystkim życzenia i w miłej atmosferz...     czytaj dalej...

Na świetlicy zawitała wiosna

Na świetlicy zawitała wiosna

Zrobiliśmy piękne dekoracje. Wazony pełne kwiatów. wiosenne figurki gipsowe. Pani wiosna przywdziała cudowną zieloną sukienkę. Wylądował też pierwszy bociek. Przebiśniegi, krokusy żonkile… mnóstwo żywych kolorów.
Każdy czeka już na ciepłe dni. .
Zobaczcie sami.
Pozdrawiamy ciepło...     czytaj dalej...

Święto Babci i Dziadka w świetlicy

Święto Babci i Dziadka w świetlicy

Dziadkowie to ostoja miłości, cierpliwości i wszelkiej dobroci, dlatego święto Babci i Dziadka jest bardzo ważne w życiu każdego dziecka. Z tej okazji dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej przygotowały dla swoich ukochanych Dziadków specjalne prezenty: laurki, portrety, bukiety kwiatów malowane kredkami i farbami, serca z masy solnej i kwiaty z odlewów gipsowych. Wierzymy, że własnoręcznie wykonane upominki wywołają uśmiech na twarzy Dziadk...     czytaj dalej...

Świetlica

Świetlica

Zespól świetlicy życzy Wszystkim Wesołych Świąt oraz szczęśliwego Nowego Roku.
W naszej świetlicy grudzień upłynął na tworzeniu pięknych dekoracji świątecznych. Ubraliśmy choinkę; ozdobiliśmy okna wycinankami; zrobiliśmy szopkę oraz cudowne stroiki; z gipsu powstały piękne odlewy aniołków, które własnoręcznie pomalowaliśmy; nie zabrakło również Mikołajów. Zobaczcie sami:...     czytaj dalej...

Wieczór magii

Wieczór magii

W czwartkowe popołudnie 30 listopada w naszej świetlicy zapanowała wyjątkowa atmosfera pełna magii i czarów. Tego dnia obchodziliśmy tradycyjne andrzejki. Oj, działo się u nas, działo! Wcześniej udekorowaliśmy salę i przygotowaliśmy stroje na wieczór. W tajemniczej scenerii czekały na dzieci wróżki przepowiadające przyszłość. Na szczęście przekazywały tylko dobre wiadomości. Dużą atrakcją wieczoru było lanie wosku przez „zaczarowany ...     czytaj dalej...