Drodzy Nauczyciele! Kochani Uczniowie! Szanowni Rodzice!

Dzisiejszy dzień jest dla nas wszystkich dniem szczególnym. Przez cały rok pracowaliśmy ciężko; teraz nadeszła pora, aby zebrać plony naszych wysiłków i podsumować wspólne edukacyjne zmagania, a później udać się na zasłużony odpoczynek.

Dzisiejsze zakończenie roku szkolnego choć tak nietypowe z powodu zagrożenia epidemicznego jest doskonałą okazją do tego, aby wyrazić naszą wdzięczność – dziękujemy Rodzicom za współpracę, za ogromną pomoc, za okazaną nam życzliwość. Bez Waszego wsparcia nasza szkoła z pewnością nie byłaby taka sama, a uczniowie nie mieliby tylu możliwości rozwijania swoich pasji i zainteresowań.  W imieniu swoim i społeczności uczniowskiej gorąco za nie dziękuję.

Ogromne wyrazy uznania kieruję również w stronę kadry pedagogicznej. Drodzy Nauczyciele, za Wami kolejny rok wytężonej pracy. Każdego dnia staraliście się być drogowskazem dla Waszych podopiecznych. Kształtowaliście w nich właściwe postawy, zaszczepialiście najważniejsze wartości, uczyliście samodzielnego myślenia. Dbaliście o to, by uczniowie sumiennie pracowali nad samodoskonaleniem, potrafili się w siebie wsłuchać i odnaleźć cechy, predyspozycje i talenty, które warto pielęgnować.

Kochani Uczniowie! Za chwilę otrzymacie świadectwa. Część z Was będzie mogła pochwalić się szczególnie wysokimi notami i wyróżnieniem, inni dobrymi i dostatecznymi wynikami. Mam nadzieję, że nie spoczniecie na laurach i w przyszłym roku udowodnicie, że stać Was na zdobywanie równie dobrych ocen. Kto wie, może nawet lepszych?

Tymczasem jednak życzę Wam, by najbliższe dwa miesiące okazały się dla Was niezapomniane. Nabierzcie sił, dobrze się bawcie, ale nie zapominajcie o zdrowym rozsądku. Przeżyjcie coś wyjątkowego, a pierwszego   września  wspólnie powitamy nowy rok szkolny, mam nadzieję, w naszych klasach, osobiście.

Dyrektor szkoły
Anna Rychta