Dzień Edukacji Narodowej

„Życzymy Pani tak jak nikt nie życzy,
Spełnienia wszystkich marzeń,
Zdrowia, szczęścia i słodyczy.
I życzymy tak, jak życzy Dobra Wróżka,
By spełniły się życzenia
Z samego końca Pani serduszka.”

Dzień Edukacji Narodowej – to polskie święto obchodzone 14 października. Zastąpił on tradycyjny Dzień Nauczyciela. Na dzień ten przypada rocznica utworzenia przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego Komisji Edukacji Narodowej. Jest to
w Polsce święto wszystkich pracowników oświaty, a dzień 14 października jest wolny od zajęć dydaktycznych.

W piątek 11 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji odbyła się uroczysta akademia, w której udział wzięli również nasi najmłodsi uczniowie z klasy 0b. Gratulujemy wszystkim naszym młodym aktorom, zaś dyrekcji, nauczycielom oraz pracownikom naszej szkoły składamy raz jeszcze najserdeczniejsze życzenia.