„Wiosna, wiosna, wiosna ach to Ty!”

Pierwszy dzień wiosny 2019 roku przypadł na 21 marca. Wtedy rozpoczęła się kalendarzowa wiosna. Jednak pierwszy dzień wiosny astronomicznej zaczyna się zawsze od równonocy wiosennej – dzień wcześniej niż wiosna kalendarzowa, czyli 20 marca. Gdzie ta wiosna, gdy za oknem szaleje mróz, wiatr zatyka oddech, a słońca jak na lekarstwo?  Niezależnie od warunków, uczniowie szkoły podstawowej im. Królowej Jadwigi w Tłuszczu, nie zapomnieli  o zwyczaju  witania wiosny.

Wspólne obchody Pierwszego Dnia Wiosny na stałe wpisały się w kalendarz imprez i uroczystości naszej szkoły. W tym roku  21 marca po raz kolejny uczniowie klas 0-III, IV-VII i III klas gimnazjum bawili się rewelacyjnie. Aby podkreślić niezwykły charakter tego szczególnego dnia, wszystkie dzieci przyszły ubrane na żółto i zielono. W ramach solidarności z dziećmi z zespołem downa, które tego dnia celebrowały swój dzień, obowiązkowym elementem stroju były dwie różne skarpety.

Zabawę rozpoczęliśmy od konkursu na najpiękniejszą Wiosnę. Wybór był bardzo trudny, bo wszystkie klasy przygotowały się rewelacyjnie. Zachwyciły nie tylko stroje, ale również autoprezentacje.

Jury w składzie: Julia Fiołkowska VIa, Szymon Sasin IVb, Ada Duszyńska IVa, Mikołaj Jendrychewicz Va, Klaudia Ołdak IIIb gimnazjum, Kacper Kwiatek IIIb gimnazjum oraz Pani Jolanta Bloch, wyłoniło zwycięzców:

W kategorii klas 0-3:
I miejsce – klasa 3a
II miejsce – klasa 0b
III miejsce – klasa 2a

W kategorii klas 4-6 i Gimnazjum:
I miejsce – Wiktoria Wilczyńska i Krystian Jabłoński klasa 3c gimnazjum
II miejsce – Stefan Kruk i Krystian Kruk klasa 4b
III miejsce – Emilka Naposzek i Klaudia Maćkowiak klasa 4a

Po pokazie wszyscy uczniowie uczestniczyli w grach i zabawach sportowych.
Pierwszy Dzień Wiosny, jak co roku, był niesamowity. Uczniowie wychodzili ze szkoły z uśmiechami na twarzach. Za organizację i opiekę dziękujemy Pani Iwonie Skalińskiej, Marlenie Czubie, Urszuli Zarembie, Panu Waldemarowi Sitkowi, Tadeuszowi Zarzeckiemu i Rafałowi Kryszkiewiczowi. Szczególne podziękowania kierujemy na ręce prowadzących konkursy przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego. Wielkie dzięki dla Kingi Boguszewskiej i Jakuba Łonia