VII POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI „SPOTKANIE Z POEZJĄ”

1. CELE KONKURSU:
  • upowszechnianie twórczości poetów polskich
  • rozbudzenie zainteresowań artystycznych młodzieży z zakresu recytacji i teatru
  • odkrywanie i promowanie młodych talentów z terenu powiatu wołomińskiego
  • integracja młodzieży z powiatu wołomińskiego
  1. ZASADY UCZESTNICTWA W KONKURSIE:
  • Konkurs jest skierowany do uczniów klas VII i VIII szkoły podstawowej oraz klas III gimnazjum
  • W konkursie biorą udział tylko reprezentanci poszczególnych szkół
  • Konkurs jest przeprowadzany w kategoriach:
    • recytacja
    • teatr jednego autora
    • miniatura teatralna
    • poezja śpiewana
  • Każdy uczestnik przygotowuje 1 utwór autorstwa ADAMA MICKIEWICZA
  • W miniaturze teatralnej i teatrze jednego aktora dopuszczalna jest kompilacja kilku utworów.
  1. PRZEBIEG KONKURSU:

Konkurs przebiega w II etapach.

• I etap – eliminacje szkolne
  • II etap – finał (konkurs powiatowy) w Szkole Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Tłuszczu.
  • Koordynatorzy szkolnych eliminacji zgłaszają w formie pisemnej mailowo lub faksem po 1 uczestniku z każdej kategorii, z wyjątkiem miniatury teatralnej, w której może wystąpić maksymalnie 3 uczestników. W poezji śpiewanej dopuszczalny solista lub duet śpiewający (osoba akompaniująca jest tylko osobą towarzyszącą i nie bierze udziału w konkursie.
  • Opiekunowie zgłaszają uczestników do 15 marca 2019 roku.
  1. ZASADY PREZENTACJI:
  • Wszyscy uczestnicy występują bez mikrofonów.
  • Uczestnicy konkursu w kategorii miniatura teatralna i teatr jednego aktora samodzielnie przygotowują potrzebne rekwizyty.
  • Uczestnicy konkursu w kategorii poezja śpiewana samodzielnie przygotowują podkład muzyczny czy też akompaniament.
  • Konkurs ocenia profesjonalne jury.
  1. KRYTERIA OCENY:
  • Dobór repertuaru.
  • Interpretacja tekstu.
  • Zasadność użycia rekwizytu lub kostiumu.
  • Poprawność językowa.
  • Dykcja i intonacja, emisja głosu.
  1. POSTANOWIENIA OGÓLNE:

„Objęcie patronatem niniejszego konkursu przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty nie oznacza wpisania tego przedsięwzięcia w wykaz zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych, organizowanych przez kuratora oświaty lub inne podmioty działające na terenie szkoły, które mogą być wymienione na świadectwie ukończenia szkoły.”

1. ODPOWIEDZIALNA: Agata Kosiorowska tel. 692 523 092

Zgodnie z obowiązującym prawem w UE z 25 maja 2018 roku – RODO, wszystkie dane uczestników konkursu wykorzystane będą tylko na jego potrzeby. Biorąc udział w Konkursie, uczestnik wyraża zgodę na zastosowanie się do niniejszego regulamin.

ZAŁĄCZNIKI DO POBRANIA: