AKCJA „SZLACHETNA PACZKA”

Nasza szkoła już po raz 4 wzięła udział w ogólnopolskiej akcji pomagania innym poprzez wybór rodziny i przygotowanie dla niej świątecznej paczki. Tym razem wybraliśmy rodzinę   pani Katarzyny z trójką małych dzieci .   Z pomocą uczniów, rodziców i pracowników szkoły przygotowaliśmy 20 różnej wielkości paczek , do których zapakowaliśmy: kuchnię gazową, biurko, cukier,  mąkę , różnego rodzaju kasze, ryż  , makarony, herbatę,  konserwy,   dżemy, sól, kawę, czekoladę, ciastka, mydła,  proszki do prania,  pastę i szczoteczki do zębów,     różnego rodzaju płyny/ do prania, sprzątania, zmywania/, żele pod prysznic,   chusteczki higieniczne, dezodoranty, perfumy, zabawki, artykuły szkolne i biurowe, książeczki. Bardzo dużo odzieży dla dorosłych i dla dzieci, obuwie, pościel, ręczniki,  koce. Za zebrane pieniądze – 467 zł –  kupiliśmy  komplet talerzy, kołdrę, poduszkę, kilka opakowań mleka dla niemowlaka, zupki i  kaszki , pampersy  . Szacowana wartość paczki –  2000 zł.

W imieniu organizatorów bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom.

To dzięki wam udało się spełnić marzenia rodziny.

Relacja z przekazania paczki:

„ Radość w oczach dzieci była ogromna. Dziewczynki biegały po domu z zadowoleniem. Cieszyły się z otrzymanych zabawek i materiałów szkolnych. Rodzice byli zachwyceni ilością otrzymanych paczek. Z wdzięcznością patrzyli na ubrania, obuwie i wyposażenie mieszkania.   Dużą radość sprawiła im kuchenka gazowa, która ułatwi przygotowywanie posiłków. Rodzina nie wierzyła, że to wszystko dla niej”.

Warto pomagać!
Anna Pakuła i Jolanta Rosińska