Nowe atrakcje Robo Riders

Podczas zajęć  kodowania i programowania staramy się cały czas poszerzać ofertę i uatrakcyjniać uczniom naukę.

Zostały zakupione nowe pomoce w postaci puzzli do programowania Ozobotów oraz tablety wraz z bardzo ciekawą grą Scottie Go!, która w przystępny sposób pokazuje, jak programować. Poprzez zabawę rozwijamy logiczne i analityczne myślenie, intuicję algorytmiczną, umiejętność pracy w grupie oraz umiejętność rozwiązywania skomplikowanych problemów.

Na grudniowych zajęciach uczyliśmy się układać drogę dla Ozobota za pomocą puzzli. Zadanie okazało się nie lada wyzwaniem. Jeśli zajęcia grudniowe, to nie mogło zabraknąć elementów związanych z Bożym Narodzeniem. Stąd też nasze Ozoboty  zostały wzbogacone o świąteczne nakładki.  Najważniejsze, że każdy uczeń odniósł sukces i wyszedł z zajęć z przeświadczeniem o własnych możliwościach.

Prowadząca Katarzyna Romańska