Szkolny konkurs recytatorski POLSKA W POEZJI PATRIOTYCZNEJ

W dniu 26 listopada odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski Polska w poezji patriotycznej. Inspiracją do zorganizowania i przeprowadzenia konkursu były setne obchody rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Cele konkursu: upowszechnianie wśród uczniów poezji o tematyce patriotycznej, rozwijanie uzdolnień recytatorskich, rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji, promowanie młodych talentów artystycznych na forum szkoły, kształtowanie poczucia dumy narodowej. Do recytatorskich zmagań przystąpiło 33 uczniów z klas I-VII.  Uczestnicy konkursu wykazali się zdolnościami twórczymi i wrażliwością na piękno języka ojczystego.  Jury w składzie: dyrektor szkoły – pani Anna Rychta, pani Urszula Zaremba i pani Katarzyna Romańska oceniały uczniów w dwóch kategoriach wiekowych.

W klasach I – III najlepsi okazali się:
I miejsce – Oliwia Nalazek kl. IIIA
II miejsce – Sandra Żek kl. IIIA i Weronika Borczyńska kl. IIIA
III miejsce – Zofia Górek kl. IIA, Martyna Zdunek kl. I B, Aleksandra Jurek kl. IA

Wyróżnienie: Aleksandra Kocińska kl. IA, Franciszek Kozioł kl. IB, Igor Mościcki kl. IB, Natalia Zawistowska kl. IIA, Marianna Kruk kl. IIB, Alicja Koza kl. IIB, Albert Wdziekoński kl. IA

Wśród uczniów klas IV- VII najlepiej zaprezentowały się:
I miejsce – Oliwia Łuczyk kl. VIA
II miejsce – Klaudia Dobrosielska kl.VIA
Wyróżnienie: Klaudia Dziedzic kl. VB

Na zakończenie Pani Dyrektor Anna Rychta uroczyście wręczyła nagrody i pamiątkowe dyplomy przedszkolakom za udział w Szkolnym Konkursie Plastycznym „Polskie symbole narodowe”.

Wszystkim uczestnikom konkursu i ich opiekunom serdecznie dziękujemy za przyjęcie zaproszenia do udziału w konkursie. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Organizatorzy konkursu:
Bożena Muszyńska
Jolanta Bloch