AKCJA „SZLACHETNA PACZKA” ZAKOŃCZONA

Nasza szkoła po raz 3 wzięła udział w ogólnopolskie akcji pomagania innym poprzez wybór rodziny i przygotowanie dla niej świątecznej paczki. Tym razem wybraliśmy ciężko chorego pana Andrzeja, który zajmuje się swoją 90-letnią mamą. Z pomocą uczniów, rodziców i pracowników szkoły przygotowaliśmy 15 różnej wielkości kartonowych pudełek , do których zapakowaliśmy: 23 kg cukru, 8 kg mąki, 18 opakowań różnego rodzaju kasz, 19 – ryżu, 31 –makaronu, 2 oleje, 20 paczek herbat, 35 puszek różnych konserw, 10 słoików dżemów, sól, 5 paczek kawy, 5 czekolad, 7 – ciastek; 42 mydła, 4 proszki do prania, 12 past do zębów, 12 płynów do mycia naczyń, 17 butelek żelu pod prysznic, papier toaletowy, chusteczki higieniczne, pastę do butów, odświeżacz, dezodorant, ścierki do naczyń; kołdrę , poduszkę, 2 komplety pościeli, 6 ręczników, 16 par skarpet, spodnie, koszulki, rękawice, bluzy, buty, koc. Za zebrane pieniądze – 538 zł kupiliśmy kurtkę, odkurzacz, golarkę elektryczną , sekator, szpadel  i drobne narzędzia ogrodnicze. Szacowana wartość paczki – około 2000 zł.

W imieniu organizatorów bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom.

To dzięki wam udało się spełnić marzenia ciężko chorego pana Andrzeja i jego mamy.

Relacja z przekazania paczki:

„Pan Andrzej ogromnie cieszył się, gdy tylko nas zobaczył. Otwarcie paczki było niezwykłe. Pan Andrzej zaskoczony był ich ilością. Największą radość sprawił nowy odkurzacz oraz maszynka go golenia. Pan Andrzej powiedział, że jedzenia i środków chemicznych wystarczy na bardzo długi czas, że zapełni nimi wszystkie półki w domu. Po panu Andrzeju i jego mamie widać było wzruszenie i szok, że doświadczyło ich takie szczęście”.

Pan Andrzej:
„Chciałbym przede wszystkim podziękować, że otrzymałem tak wielką pomoc. Trudno mi znaleźć słowa, którymi bym mógł wyrazić swój podziw za to, co zrobił Darczyńca. Ta paczka dała mi ogromną moc i wiarę w drugiego człowieka. Dała mi nadzieję na lepsze jutro”.

Warto pomagać!

Jonna Pakuła i Jolanta Rosińska