Innowacje

Zajęcia  z robotami Photon

Zajęcia z robotami Photon

Dnia 17 stycznia 2020r. uczniowie klasy 4  uczestniczyli w zajęciach z robotami Photon. W Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Tłuszczu. Zajęcia prowadziła Nauczycielka matematyki i informatyki w 17 LO w Gdyni a także Koordynatorka obszarów mat-inf w Pomorskiej Szkole Ćwiczeń. Podczas zajęć dzieci zapoznały się z budową robotów, prostymi komendami programowania później pracowały z robotami.

[gallery link="file" columns="4" ids="14977,14978,14979...     czytaj dalej...

Warsztaty  Robo Riders w CDT

Warsztaty Robo Riders w CDT

12 grudnia uczniowie z koła Robo Riders uczestniczyli w wyjazdowych zajęciach z kodowania.
Zajęcia odbywały się w Centralnym Domu Technologii w Warszawie.
Tematem warsztatów był „Zakodowany świat przyrody”
Nasze działania skupiały się wokół czystej wody.
Uczniowie samodzielnie konstruowali filtry oczyszczające zanieczyszczoną wodę.
Mieli możliwość poszerzenia wiadomości na temat wody krążącej w przyrodzie.
Najciekawszym elementem zaj...     czytaj dalej...

Nowości na zajęciach Robo Riders

Nowości na zajęciach Robo Riders

W tym roku szkolnym uczestnicy rozwijających zajęć Robo Riders mają do dyspozycji najnowsze roboty Photon.

Na ich temat, wśród polskich programistów było już głośno w zeszłym roku. Photon to dziecko białostockich konstruktorów. Robot doskonale kształci umiejętność programowania i logicznego myślenia już najmłodsze dzieci. Połączony z aplikacją zainstalowaną na tablecie uczy się nowych funkcji. Uczeń staje się niejako nauczycielem Photona. Robot wyczuwa dotyk, d...     czytaj dalej...

ROBO RIDERS W NOWYM ROKU SZKOLNYM

Nauka kodowania i programowania to prawdopodobnie jedna z ważniejszych umiejętności, które przydadzą się naszym dzieciom w przyszłości. Dziś prawie wszystko czego szukamy, znajdujemy w Internecie. Dlatego tak ważne jest rozwijanie u dzieci kompetencji i umiejętności informatycznych oraz zrozumienia języka komunikacji z komputerem. Tylko jak to zrobić w formie zabawy i czy można uczyć kodowania bez komputera? Tego zapewne dowiedzą się nowe grupy uczniów z klasy IIA i IIB, które raz w tygodniu uczestniczą w dodatkowych zajęciach rozwijających.

Szczurkowa zagroda

Szczurkowa zagroda

Od 01.10.2019r w naszej szkole rusza kolejna innowacja pedagogiczna.

Celem każdego takiego projektu jest uatrakcyjnianie procesu nauczania. Rola zwierząt w kontakcie z człowiekiem na nieocenioną wartość. Opieka i przebywanie ze zwierzęciem wpływa na postawę uczniów.

Stają się oni wówczas spokojniejsi, bardziej opanowani, wyciszeni, ponieważ doskonale zdają sobie sprawę z tego, że ich emocje są przenoszone i odczuwane przez zwierzę. Zwykłe, codzienne czynności p...     czytaj dalej...