Drużyna harcerska

3 Maja 2017r.

3 Maja 2017r.

Harcerze z DSH 777 VICTORIA oraz DSH ZAKRĘT aktywnie uczestniczyli w gminnych obchodach uroczystości 3 Maja. Brali udział we Mszy św. ze sztandarem Hufca Tłuszcz oraz uczestnicząc w uroczystym przemarszu ulicami naszego miasta.

[gallery link="file" columns="4" ids="8801,8802,8803,8804,8805,8806,8807"] ...     czytaj dalej...

BIWAK – ZŁAZ WIOSENNY – „MARZANNA 2017”

BIWAK – ZŁAZ WIOSENNY – „MARZANNA 2017”

24.03.2017r. na terenie naszego Gimnazjum odbył się biwak harcerski z  okazji powitania wiosny.   W biwaku oprócz harcerzy z tłuszczańskiego hufca wzięły udział drużyny harcerskie z  Radzymina i Warszawy.

Gospodarzami i organizatorami biwaku – złazu byli harcerze z DSH 777 Viktoria na czele z komendantką Hufca Tłuszcz Danutą Sieradzką, opiekunem drużyny druhną Elżbietą Banaszek  drużyn...     czytaj dalej...

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

1 marca to Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

W tym dniu wspominaliśmy tych, którzy działali w naszej okolicy oraz wszystkie ofiary represji stalinowskich z lat 1944-1956.

O godzinie 17:30 przy tablicy poświęconej „Żołnierzom Wyklętym” w Tłuszczu zostały złożone kwiaty przez przedstawicieli lokalnego samorządu, radnych powiatowych, przedstawicieli g...     czytaj dalej...

Wigilia harcerzy

Wigilia harcerzy

17 grudnia, nasi harcerze pod opieką druhny Elżbiety Banaszek uczestniczyli w wigilii harcerskiej całego Hufca tłuszczańskiego. Uroczystości przewodniczyła komendantka Hufca Tłuszcz, druhna Danuta Sieradzka.

Po odczytaniu z Pisma świętego fragmentu o Bożym Narodzeniu, wszyscy harcerze i zuchy  zaśpiewali kolędę „Wśród nocnej ciszy” i nastąpiło dzielenie się opłatkiem.

A p...     czytaj dalej...

AKTYWNOŚĆ TWORZĄCEJ SIĘ W GIMNAZJUM DRUŻYNY HARCERSKIEJ

AKTYWNOŚĆ TWORZĄCEJ SIĘ W GIMNAZJUM DRUŻYNY HARCERSKIEJ

Tworząca się  pod opieką Pani Elżbiety Banaszek i Pani Beaty Gliwickiej drużyna harcerska  zaznaczyła bardzo aktywnie swoje istnienie.

8.11. 2016r harcerze i kandydaci do harcerstwa naszego gimnazjum zostali zaproszeni do Jasienicy na andrzejkowe spotkanie gromady zuchowej.

Wykazali się dużą aktywnością w pomocy podczas zabawy z zuchami oraz z dużym zaangażowanie pomagali w sprząt...     czytaj dalej...

BETLEJEMSKIE ŚWIATŁO MIŁOŚCI I POKOJU

BETLEJEMSKIE ŚWIATŁO MIŁOŚCI I POKOJU

12 grudnia, przedstawicielki gimnazjalnej drużyny harcerskiej:  druhna  Oliwia Turowska i druhna Anna Dudek pod opieką komendantki hufca w Tłuszczu druhny Danuty Sieradzkiej uczestniczyły w uroczystej Mszy świętej w Archikatedrze Jana Chrzciciela w Warszawie przy ul. Świętojańskiej, podczas której zostało uroczyście przekazane harcerzom Betlejemskie Światło pokoju i miłości.

Nasi harcerze 18 grudnia przekazali uro...     czytaj dalej...