Z życia szkoły

Drodzy Nauczyciele! Kochani Uczniowie! Szanowni Rodzice!

Dzisiejszy dzień jest dla nas wszystkich dniem szczególnym. Przez cały rok pracowaliśmy ciężko; teraz nadeszła pora, aby zebrać plony naszych wysiłków i podsumować wspólne edukacyjne zmagania, a później udać się na zasłużony odpoczynek.

Dzisiejsze zakończenie roku szkolnego choć tak nietypowe z powodu zagrożenia epidemicznego jest doskonałą okazją do tego, aby wyrazić naszą wdzięczność – dziękujemy R...     czytaj dalej...

ŻYWE OBRAZY-LUDZIE JAKO BOHATEROWIE OBRAZÓW MALARSTWA ŚWIATOWEGO

Ludzie z całego świata odtwarzają znane dzieła sztuki.

Zainspirowane akcją J. Paul Getty Museum z Los Angeles zachęcam do tego, by spróbować samemu wcielić się w postaci widoczne na płótnie.

Tu na zdjęciu Lena Maćkowiak z klasy 5B, która wcieliła się w rolę

„ Damy z gronostajem”. Obraz Leonarda da Vinci.

Ciekawostka

Obraz przez długi czas znany był pod tytułem „Dama z łasiczką”, jedna...     czytaj dalej...

PRACE UCZNIÓW


Podczas zdalnych lekcji  powstało wiele ciekawych i oryginalnych prac.

Uczniowie klasy 3b wykazali się  zaangażowaniem, pomysłowością i inwencją twórczą w tworzeniu swoich dzieł. Prace inspirowane tematami naszych lekcji rozbudzały wyobraźnię  i chęć tworzenia.  Podczas jednej z...     czytaj dalej...

Dzień Dziecka

„Kiedy się śmieje dziecko,
śmieje się cały świat!”
Janusz Korczak

 Z okazji Dnia Dziecka wszystkim Uczniom naszej szkoły, dużym i małym, życzymy jak najwięcej powodów do szczerego uśmiechu.

<...     czytaj dalej...

Rozstrzygnięcie konkursu „Projekt okładki mojej ulubionej książki” w programie MS Paint

Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie, wszystkie prace były bardzo starannie wykonane, przez co komisja (nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej) miała problem wyłonić zwycięzców! Wpłynęło 12 prac konkursowych. Celem konkursu było upowszechnienie czytelnictwa, pokazanie/podzielenie się swoimi ulubionymi książkami, a także ćwiczenie umiejętności pracy w programie paint J

I miejsce: Małgorzata Wojtyra 1a „Roszupnka”

Kuba Kowalski 1a „Mam prz...     czytaj dalej...

Dzień Matki w poezji

Dzień Matki w poezji

Mama, mamusia, mateńka, mamuśka … to słowa rozpoznawalne na całym świecie. Wypowiadane przez dzieci w każdym wieku z troską, uwielbieniem i miłością. Jednakże, niezależnie od tego, w jakim języku są wypowiadane, bez względu na wiek, płeć, rasę, na każdej szerokości geograficznej miłość mamy do dziecka jest zawsze taka sama – piękna, wzniosła i bezwarunkowa. Występuje również w poezji.

Wiersze d...     czytaj dalej...

Podziękowania dla naszych uczniów

Nadeszły kolejne podziękowania dla naszych uczniów, którzy w swoich pracach wyrazili wdzięczność dla pracowników służb medycznych za codzienną walkę z koronawirusem.

Podziękowania nadeszły od pracowników Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Dyrektora Wojskowego Instytutu Medycznego.

Prace naszych uczniów zostały zaprezentowane na stronach internetowych obydwóch szpitali.

https://spdsk.edu.pl/oszpitalu/podziekowania

https://wim.mil.pl/183-aktualnoci/3559-dziekujemy-sluzbie-zdrowia