Z życia szkoły

Aktywny czas klasy II B

Aktywny czas klasy II B

Koniec oraz początek nowego roku dla klasy II B był czasem aktywnym, nastrojowym oraz integrującym całą grupę. Z początkiem grudnia przygotowywaliśmy naszą salę tak, aby jej przystrojenie wprowadzało nas w nastrój świąteczny. Dzieci przyniosły ozdoby choinkowe, którymi przyozdobiły choinkę w klasie oraz inne dodatki, które zostały zawieszone na tablicach bądź ścianach sali.

Kolejną atrakcją tego miesiąca b...     czytaj dalej...

Jasełka

Jasełka

20 grudnia 2019r. w naszej szkole odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe. W świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie klasy Ia oraz IIb, którzy przygotowali część artystyczną. Spotkanie rozpoczęliśmy uroczystym przekazaniem przez harcerzy Betlejemskiego Światła Pokoju. Następnie klasa I przybliżyła zebranym wiele pięknych tradycji i zwyczajów związanych ze Świętami Bożego Narodzenia. Natomiast uczniowie klasy drugiej przygotowali insceniza...     czytaj dalej...

Rozstrzygnięcie konkursu „Karta bożonarodzeniowa”

W grudniu został przeprowadzony w klasach IV-VIII szkolny konkurs techniczny na kartę bożonarodzeniową.  Celem konkursu było kultywowanie tradycji bożonarodzeniowej oraz inspirowanie do twórczej pracy.

Komisja w składzie:
1. Katarzyna Sadurska
2. Anna Pakuła
3. Tadeusz Zarzecki

Przyznała:
I miejsce
Neli Gajdamowicz VIB
II miejsce Jakub Sobolewski VIA
III miejsce Alicja...     czytaj dalej...

Jasełka w 0A i 0B

Jasełka w 0A i 0B

Święta Bożego Narodzenia to czas pełen miłości, wzruszeń i pojednania. Jest to również czas z którym wiąże się wiele zwyczajów. Jednym z nich są Jasełka. Przenoszą nas w odległe czasy i przypominają, że w Betlejem narodził się Jezus Zbawiciel. „Maleńka przyszła miłość” pod takim hasłem w grudniowy wieczór dzieci z klasy 0A i 0B wykonały Jasełka przed swoimi Rodzicami i Dziadkami. Z radością recytowały wiersze i głośno śpiewały kolędy.

Po występi...     czytaj dalej...

Rozstrzygnięcie konkursu „Ozdoba bożonarodzeniowa”

Rozstrzygnięcie konkursu „Ozdoba bożonarodzeniowa”

W grudniu został ogłoszony w szkolne konkurs techniczny: „Ozdoba bożonarodzeniowa”. Warunkiem uczestnictwa musiała być wykonana ozdoba z tkaniny. Celem konkursu było stworzenie dzieciom możliwości prezentacji własnych dokonań twórczych oraz rozwijanie kreatywności. Ponadto konkurs miał na celu powrót do tradycji wykonywania ozdób bożonarodzeniowych.

W konkursie wzięło udział 20 uczniów.

Komisja w składzie:
1. mgr...     czytaj dalej...

Mikołajki w teatrze

Mikołajki w teatrze

Już po raz drugi klasy Va i VIa wspólnie wybrały się na wycieczkę, tym razem do Teatru Imka w Warszawie na spektakl „Mały Książę”. Uczniowie poznali historię małego chłopca podróżującego po różnych planetach i nauczyli się, że: (…) dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu.

[gallery link="file" columns="4" ids="14812,14813,14814,14815,14816,14817"] ...     czytaj dalej...