Z życia szkoły

„Wiosna, wiosna, wiosna  ach to Ty!”

„Wiosna, wiosna, wiosna ach to Ty!”

Pierwszy dzień wiosny 2019 roku przypadł na 21 marca. Wtedy rozpoczęła się kalendarzowa wiosna. Jednak pierwszy dzień wiosny astronomicznej zaczyna się zawsze od równonocy wiosennej – dzień wcześniej niż wiosna kalendarzowa, czyli 20 marca. Gdzie ta wiosna, gdy za oknem szaleje mróz, wiatr zatyka oddech, a słońca jak na lekarstwo?  Niezależnie od warunków, uczniowie szkoły podstawowej im. Królowej Jadwigi w Tłuszczu, nie zapomnieli  o zwycz...     czytaj dalej...

„TRZYMAJ FORMĘ”

W dniu 22.03.2019r uczennica klasy IVb Lena Maćkowiak odebrała dyplom oraz upominki za udział w Powiatowym Konkursie plastycznym pt. „TRZYMAJ FORMĘ”.

Gratulujemy!

21.03. Światowy Dzień Zespołu Downa

“Leave no one behind” czyli nie zostawiaj nikogo w tyle, to hasło tegorocznych obchodów.

Światowy Dzień Zespołu Downa to święto ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Od 2012 roku patronat nad obchodami sprawuje Organizacja Narodów Zjednoczonych.

Zachęcamy uczniów naszej szkoły do  przyłączenia się do obchodów.

W jaki sposób to zrobić?

W ten wyjątkowy dzień zachęcamy wszystkich do założeni...     czytaj dalej...

NIE SAMĄ NAUKĄ CZŁOWIEK ŻYJE…

NIE SAMĄ NAUKĄ CZŁOWIEK ŻYJE…

Ta myśl przyświecała organizatorom wycieczki do kina w Wołominie. W poniedziałek 11 marca 2019 r. klasy Va i VIa wybrały się do Kina Helios. Uczniowie mieli do wyboru dwa filmy Jak wytresować smoka 3 oraz Corgi, psiak Królowej. Jak się okazało po seansie obydwie produkcje przypadły młodym widzom do gustu.

W drodze powrotnej z kina uczniowie zjedli obiad w restauracji McDonald’s.

[gallery link="file" columns="1" ids="13131"] ...     czytaj dalej...

Wizyta w bibliotece

Wizyta w bibliotece

Po raz kolejny dzieci z klasy 0a i 0b odwiedziły bibliotekę szkolną. Tym razem lekcja dotyczyła twórczości Jana Brzechwy, dzieci bardzo chętnie odpowiadały na pytania do utworu „Kwoka” . Pani bibliotekarka przeprowadziła z dziećmi rozmowę nawiązującą do wiersza ,”   Jak powinniśmy zachować się podczas wizyty gości w naszym domu”. Dzieci były zachwycone i czekają już na następną wizytę w naszej bibliotece.

[gallery ...     czytaj dalej...

Z WIZYTĄ U SĄSIADÓW

Z WIZYTĄ U SĄSIADÓW

Strój, fryzura i odpowiedni nastrój to najważniejsze komponenty dobrej zabawy – zatem nasi uczniowie z klas 0a i 0b wzięli sobie to głęboko do serca! Tuż przed balem karnawałowym w szkole, wybrali się do Zespołu Szkół im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, czyli naszych sąsiadów zza ściany, aby starsi koledzy i koleżanki (uczniowie z technikum fryzjerskiego) mogli przygotować im niesamowite fryzury na bal! Było to niezwykłe doświadczenie, czuliś...     czytaj dalej...

MAŁY TEATRZYK W NASZEJ SZKOLE

MAŁY TEATRZYK W NASZEJ SZKOLE

W minionym tygodniu dzieci z klas 0-3 szkoły podstawowej uczestniczyły w niezwykłym pokazie naukowo-artystycznym dotyczącym stanów skupienia wody. Oprócz znanych nam 3 stanów skupienia, poznaliśmy kolejny – czwarty! Jest to plazma. Mogliśmy brać czynny udział w eksperymentach, zobaczyliśmy jak ciekawie można zgłębić wiedzę na temat pary wodnej, lodu, cieczy oraz ognia. To była naprawdę interesująca lekcja!

[gallery link="file" columns="4" id...     czytaj dalej...