Szkoła w środowisku

POWIATOWY KONKURS PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ – „DLA NIEPODLEGŁEJ”

POWIATOWY KONKURS PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ – „DLA NIEPODLEGŁEJ”

13 listopada w Zespole Szkół w Postoliskach odbył się     konkurs pieśni patriotycznej-   „ Dla Niepodległej”.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie:
- MAJA MARCINKIEWICZ – kl. V, wykonała piosenkę „Marsz Sybiraków”
– KAJETAN PAŹ – Kl. V, wykonał piosenkę „Moja Ojczyzna”
– ALEKSANDRA KOZŁOWSKA – kl. III gim., wykonała piosenkę „Honor i Gniew”

oraz MAŁGORZATA CISZYŃSKA I MA...     czytaj dalej...

Pamiętamy o mogiłach poległych żołnierzy – rok 1920

Pamiętamy o mogiłach poległych żołnierzy – rok 1920

Listopad jest czasem szczególnej pamięci o tych, którzy już odeszli. Uczniowie kl. 1A, 2A, 2B pod opieką wychowawczyń udali się na Cmentarzyk Wojskowy Obrońców Ojczyzny 1920 r., aby zapalić znicze oraz uczcić pamięć żołnierzy, którzy polegli w 1920 r. Zapalenie zniczy na grobach poległych żołnierzy jest wyrazem naszej wdzięczności, pamięci oraz szacunku tym, którzy oddali życie za naszą Ojczyznę. Nie możemy zapomnieć o tych, dzięki  któ...     czytaj dalej...

SUKCES W DĄBRÓWCE

SUKCES W DĄBRÓWCE

Miło jest nam powiadomić, że laureatkami XVIII Konkursu Poetyckiego „Cyprian Norwid – Poeta Naszej Ziemi” zostały uczennice naszej szkoły.

Marlena Bujniak zajęła I miejsce w kategorii poezja śpiewana, Julia Kowalczuk zajęła II miejsce w kategorii teatr jednego aktora natomiast Julia Opłotna uzyskała wyróżnienie w kategorii recytacja.

25 maja dziewczęta otrzymały nagrody podc...     czytaj dalej...

Podsumowanie programu „Nie dla przemocy wobec dzieci”

Podsumowanie programu „Nie dla przemocy wobec dzieci”

W ramach podsumowania programu profilaktyczno-edukacyjnego „Nie dla przemocy wobec dzieci” Poradnia psychologiczno-pedagogiczna w Tłuszczu zorganizowała konkurs plastyczny „Bezpieczne dziecko w sieci”. Pragniemy poinformować, iż Aurora Pamrów z klasy 5a zajęła 1 miejsce! Serdecznie gratulujemy! Bardzo dziękujemy również Katarzynie Ślusarz oraz Oliwii Turowskiej (3e gimnazjum) za udział i przygotowanie ciekawych prac!

[gallery link="file" colum...     czytaj dalej...

KONSTYTUCJA 3 MAJA

KONSTYTUCJA 3 MAJA

W dniu 3 maja 2018r. obchodziliśmy w naszej gminie 227 rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczyste obchody rozpoczęły się Mszą Świętą, po której w asyście Młodzieżowej Orkiestry Dętej uczestnicy przeszli do hali sportowej przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Tłuszczu.

Nasza szkoła przygotowała wspaniały montaż słowno-muzyczny, za który nagrodzono nas owacjami na stojąco.

czytaj dalej...

PRZESZLIŚMY  DALEJ

PRZESZLIŚMY DALEJ

Dnia 25 kwietnia 2018r. dziewczęta ze Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Tłuszczu w składzie: Karolina Gromek, Zuzanna Szydlik, Julia Czopek, Julia Opłotna, Julia Kowalczuk, Aleksandra Kozłowska, Eliza Krassowska i Marlena Bujniak reprezentowały naszą szkołę w gminnych eliminacjach do XVIII Konkursu Poetyckiego „Cyprian Norwid – poeta naszej ziemi”.

W kolejnym etapie, w konkursie powiatowym naszą gminę i szkołę równocześnie będą...     czytaj dalej...

SUKCES NASZYCH UCZNIÓW

SUKCES NASZYCH UCZNIÓW

Reprezentacja Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Tłuszczu w składzie: Julia Kowalczuk, Eliza Krassowska i Filip Kwiatkowski zajęła drugie miejsce w jednym z najtrudniejszych konkursów w powiecie wołomińskim jakim jest XI Powiatowy Konkurs Wiedzy o Życiu i Twórczości Cypriana Norwida w Strachówce.

opiekun A.Kadaj

[gallery link="file" columns="4" ids="10828,10829,10830,10831"] ...     czytaj dalej...